Apie Mažąjį architektą

Esu Eglė. Pirmiausia tapau architekte, vėliau – mama. Meilė architektūrai ir sūnui mane įkvėpė sukurti Mažąjį architektą – erdvę, kurioje dalinuosi architektūrinėmis idėjomis vaikams. Architektūra nėra tik apie projektavimą. Ji – apie viso pasaulio, gamtos pažinimą. Vienas žymiausių architektų, Le Corbusier, yra pasakęs: „Tikras architektas – ne tik inžinierius, statybininkas, bet ir gydytojas, psichologas ir būtinai – dailininkas ir poetas”.

Tikri architektai yra ir mūsų vaikai. Statantys miestus iš kaladėlių, konstruojantys smėlio pilis ar slėptuves, žaidžiantys su kartoninėmis dėžėmis namus, kuriantys ir tyrinėjantys pasaulį… Tik, kaip sakė mano sūnus, dar maži. Mažieji architektai.

Ir šiuose žaidimuose architektūra yra tik priemonė, kurios pagalba vaikas susipažįsta su jį supančia aplinka. Mokosi išgirsti ir suprasti kitą, mylėti gamtą ir savo gimtinę. Tuo pačiu tai yra veikla, kuri ypatingai lavina vaikų erdvinį mąstymą, ugdo vaizduotę ir kūrybiškumą, plečia vaikų akiratį. Padeda mokantis matematikos, geometrijos, istorijos. Supažindina su menu ir jo poveikiu žmogaus savijautai. Ugdo asmenybę, kuri didžiuojasi savo gimtuoju kraštu, kuri mato save kaip kūrėją.

Kviečiu ir Jus pasinerti į architektūrinius žaidimus ir keliauti kartu su vaiku per architektūros pasaulį:

Susipažįstant su architektūros kalba

Susipažįstant su architektūros ir meno istorija

Atliekant architektūros eksperimentus

Tyrinėjant gamtą bei kur ir kaip gyvena gyvūnai

Tiesiog statant ir kuriant namus

Nes visi vaikai yra mažieji Architektai!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top