Metai: 2021 m.
Ši knyga – tai kvietimas į architektūrinę kelionę kartu su Mažuoju architektu Ąžuolu, susipažįstant su vienais žymiausių Kauno miesto tarpukario laikmečio pastatais ir architekto profesija. Kai 1919 metais Kaunas tapo laikinąja sostine, jis pasikeitė neatpažįstamai – iš nedidelės provincijos išaugo į modernų miestą, o mums paliko vertingą modernizmo architektūrą.
Kauno modernizmo (dar vadinama Kauno tarpukario) architektūra yra architektūros stilius, vyravęs 1930–1940 m. Šiuo laikotarpiu Kaune pastatyta apie 6 tūkst. naujų pastatų. 2015 m. Briuselyje 44 Kauno pastatams suteiktas Europos paveldo ženklas. Tais pačiais metais Kaunas pelnė UNESCO dizaino miesto statusą. 2023 m. Kauno modernizmo architektūra įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Tai yra unikalus architektūrinės, urbanistinės ir istorinės raidos pavyzdys, išsiskiriantis tarp viso pasaulio modernizmo pastatų. Po ilgų okupacijos metų Lietuvos valstybė kūrėsi iš naujo. Tarpukario architektūra mums išliko kaip šio unikalaus pakilimo simbolis. Prie laikinosios sostinės statybų prisidėjo visi – tiek valstybė, verslas, tiek ir išvykę gyventi svetur lietuviai. Visi turėjo vieną tikslą – sukurti modernią sostinę. Kauno modernizmas mums svarbus ne tik architektūrinėmis formomis. Jame atsiskleidžia miestas, pasižymintis jaukumu, išskirtine vietos dvasia ir tautiškumu. Jis skatina didžiuotis savo valstybe. Tai architektūra, kurią būtina pažinti kiekvienam – ir mažam, ir dideliam!
Gražių jums architektūrinių nuotykių!
Daugiau: Žiūrėti ištrauką
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.