Paroda vaikams Šiauliuose

Modernizmo architektūra Šiauliuose: pažink, kurk, žaisk

Metai: 2023 m.

Vieta: Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89, Šiauliai).

Architektūros paroda vaikams ir visai šeimai „Pažink, kurk, žaisk“! Ši paroda – tai kvietimas į architektūrinę kelionę, susipažįstant su vienais žymiausių Šiaulių miesto tarpukario laikmečio pastatais ir architekto profesija.

Paroda sudaryta iš trijų skirtingų erdvių: Modernizmo miestelio, Maketų kambario ir Požeminio pasaulio. Kiekviena jų pristato Šiaulių tarpukario modernizmo ypatybes ir architektūros bei urbanizacijos procesus: pirmoje erdvėje vaikai susipažins su modernizmo architektūra ir tarpukario laikmečiu, ties naujus kelius ir kils su liftu į dangoraižio aukščiausią aukštą. Maketų kambaryje kviesime patiems sukurti savo projektą, statyti miestus, namus ir kurti jų maketus. Taip kaip tikri architektai! O nusileidę į požeminį pasaulį, vaikai prisilies prie inžinerinių sprendimų ir ties vandentiekio tinklus į pastatus.

Parodoje derinama žaisminga patirtis ir praktinė edukacija. Instaliacijos, žaislai, dirbtuvių stalai kvies lankytojus įsitraukti į veiklą ir pažinti architekto profesiją. Vaikai, patys kurdami, statydami, įsitraukdami į kūrybinį procesą, galės pasijausti kaip architektai. Aplinka kvies vaiką žaisti – projektuoti ir statyti namus, tiesti kelius, sodinti medžius, pažinti istoriją ir tarpukarį. Kurti naujus pasaulius ir erdves žmogui – kaip kadaise architektai sukūrė Šiaulių miestą.

Parodos idėjos autorė ir architekė Eglė Januškienė (Mažasis architektas)
Arch. asistentės Ieva Stulpinaitė, Ugnė Girkontaitė

Techniniai sprendimai
Instaliacijos – Eugenijus Sakavičius (Metalo klasika, UAB „Saulėti skoniai“)
Pjovimas ir graviravimas lazeriu – Gift4u
Teksto redagavimas – Ilona Petrovė
Spauda ant medžio – Adgo reklama

Žaislai
Žaislų miškas
Medinis arkliukas
Eduko.lt

Organizatorius
Šiaulių „Aušros“ muziejus

Rėmėjai
Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top